Apple daha ince iPhone üzerinde çalışıyor

Apple, iPad Pro‘da yaptığı gibi, iPhone‘u da daha ince hale getirmeye çalışıyor. Şirket, iPhone 17 serisinin bir parçası olarak piyasaya sürülebilecek “önemli ölçüde daha ince” bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu yeni modelin, iPhone Plus modelinin yerini alması bekleniyor.

Şirketin bu yeni modelde alüminyum bir gövde kullanmayı düşündüğü ve ön kamerayı Face ID sensörleriyle birlikte daha küçük bir alana yerleştirmeyi planladığı söyleniyor. Ayrıca, arka kamera dizisinin telefonun ortasına taşınması ve bu sayede kullanıcıların lensleri yanlışlıkla kapatma olasılığının azaltılması hedefleniyor. Ekran boyutunun, mevcut standart iPhone ile iPhone Pro Max arasında, yani 6.12 ile 6.69 inç arasında olması bekleniyor.

Bu daha ince iPhone‘un, iPhone Pro Max‘ten daha pahalı olabileceği belirtiliyor. iPhone Pro Max‘in başlangıç fiyatı 1.200 dolar ve bu yeni modelin fiyatının daha yüksek olması olası. Ancak, bu yeni modelin 2025’te piyasaya sürülmesi planlanıyor, bu yüzden kullanıcıların biraz daha beklemesi ve belki de birikim yapması gerekecek.

Apple daha ince iPhone üzerinde çalışıyor

Bu ince model, Apple‘ın iPhone serisinde Plus modelinin yerini alabilir. Raporlara göre, bu yıl bir iPhone 16 Plus modeli olacak, ancak bu formatın Apple’ın satış beklentilerini karşılayamadığı için sonlandırılması planlanıyor. Bu yılın iPhone modelleri, fiziksel tasarımda büyük değişikliklerden ziyade AI gelişmeleriyle ön plana çıkacak. Ayrıca, kamerayı kontrol etmeyi kolaylaştıracak dokunmatik hassasiyetli yeni bir yan düğmenin eklenmesi de planlanıyor.

Apple‘ın, daha küçük ekran boyutlarına geri dönme ihtimali ise ne yazık ki görünmüyor. Birçok kullanıcı, iPhone 5 gibi daha küçük boyutlu telefonları özlese de, Apple bu yönde bir adım atmayı düşünmüyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir